Atası yabani atası sazandır koi bugun akvaryum balığı olarak geçmektedir. Kırmızı, beyaz, siyah, gümüş beyazı ve bunun gibi bir çok renge sahip olabilirler. Koi balığı figürleri dövme olarak kullanılmasında renklerinde büyük etkisi vardır.
bayan dövme modelleri

Bu cins en pahalı balıklar arasında yer almaktadır. Balıkçıl, yalıçapkını, kedi, tilki ve porsuk gibi hayvanlardan korumak için özel havuz gerekir. Koi balğının dövme  olarak yapılmasında hakkında ki efsanelerinde büyük etkisi vardır. Örneğin; Çin mitolojisine göre akıntısı en güçlü nehir olan Yangtze Nehri'nde akıntıya karşı yüzebilen ve nehrin kaynağına kadar ulaşabilen koiler ejderhaya dönüşmektedirler. Dövme seçimi yaparken istediğiniz figürün genel özellikleri sizi yansıtması çok önemlidir.

Koi balığı tattoosu yaptıran bir kişi öncelikli olarak başarı ve azmi simgeleyeceğini bilmelidir. Koi balığı akıntının tersıne yüzen ve bunun için mücadele eden bir balıktır. balık dövmesi yaptıracak bir kişi bu tattoonun ona şans getireceğine ve hayatta hep başarılı olacağına inanmalıdır.


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top