kol dövme modelleri
Bilindiği gibi deniz yıldızlar yakalayabildiği her türlü deniz canlıları ile beslenerek hayatlarını su altında sürdürmektedirler. Çoğu etçildir. Besinlerinin büyük bir kısmını Salyangoz, poliket, diğer derisi dikenliler ve dibe çökmüş ölü hayvanlar oluşturur. Büyük besinlerle beslenenler, avları yutamayacakları kadar büyükse, vücut dışında sindirirler.

Deniz yıldızı görüntü olarak çok güzeldir. Deniz yıldız dövmesi yaptıracaksanız eğer bir çok seçeneğiniz var demektir. Örneğin;istediğiniz renkleri kullanabilir veya boyutlandırma yapıp gerçekçi bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Yaptıracağınız dövmenin size ne ifade edeceği yada nasıl bir anlam kazandıracağı çok önemlidir. Deniz yıldızıyla yada size katacağı anlamla ilgili bir yorum yapamam lakin deniz yıldızının oldukça garip bir hikayesi vardır. Rivayete göre Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür. Biraz yaklaşınca, bu kişinin sahilevuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç biradam olduğunu fark eder.

Genç adama yaklaşır:

- Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?

Genç adam yanıtlar;

- Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek.

Onları suya atmazsam ölecekler. Yazar sorar;

- Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var.

Ne fark eder ki?

Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatır.

- Onun için fark etti ama...

Bu hikaye size neyi anlattı bilemiyorum lakin yaptıracağınız deniz yıldızı dövmesi de sizin deniz yıldızlarına olan ilginizi bu hikaye gibi hatta daha fazla ifade edecektir.

Dövme figürleri olarak deniz yıldızı genelde kadınlar tarafından çok tercih edilsede denize karşı ilgisi olan erkekler  de diğer deniz hayvanlarıyla birlikte tattoo olarak yaptırmışlardır. Eğer bir deniz yıldızı tattoosu yaptırmak istiyorsanız bilekte veya ensede güzel durcaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top