Güzel bir dövmeye sahip olmak için bilmeniz gereken dövme öncesi hazırlıklar nelerdir

Dövme ile ilgili detaylı bilgileri verdiğimiz blogumuzda dövme (tattoo) konularında yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda dövme öncesi hazırlık ve dikkat edilmesi gereken hususlara kısaca değineceğiz.

Dövme öncesi alkol alınmamalı

Alkol kanı sulandırdığından dolayı dövme yaparken kanamaya yol açar. Bazı insanlar cesaretlenmek için alkol alıp dövme yaptırmayı düşünebilirler. Ama alkol alındığında kanama ile beraber boyayı vücut dışarı atıyor, daha fazla kabuklanma olur, dövmede bir deformasyon olabilir, iyileşme sürecinin geçmesini zorlaştırır. Bu nedenlerle alkol alınmaması gerekir.

Dövme yaptırmaya giderken ilaç almayın

Ağrı kesicilerin bazıları da kanı sulandırdıkları için aynı alkol alımında olduğu gibi olumsuz etkileri olabilir. Bu nedenle dövme öncesinde ağrı kesici ilaçlar alınmamalıdır.

Dövme yaptırmaya aç karına gitmeyin

Tok karına dövme yaptırmaya gitmek faydalıdır. Çünkü çoğu kişi, özellikle de ilk kez dövme yaptıranlar fazla heyecan yapabilirler ve bunun sonucunda da tansiyon düşmesi gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu nedenle tok karına gidilmesi bu tarz problemlerle karşılaşılmasına engel olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top