vucut süslemeYaptıracağınız dövme stüdyosu temiz ve güvenli olduğundan emin olmak için çok önemli, ve kullanılan tüm ekipmanlar tek kullanımlık (iğne, eldiven, maske, vb durumunda) ve (her şeyi) sterilize olduğunu. Bazı devletler, şehirler ve topluluklar dövme stüdyoları için standartları kurmak, ama diğerleri yok. Eğer toplum içinde kanun hakkında bilgi edinmek için sizin devlet, ilçe veya yerel sağlık departmanı arayabilirsiniz, lisanslı dövme dükkanları ile ilgili öneriler için sormak, ya da belirli bir stüdyo hakkında herhangi bir şikayetleri olup olmadığını kontrol edin.

Profesyonel stüdyolar genellikle temizlik gurur. Burada kontrol etmek için bazı şeyler şunlardır:

Dövme stüdyosu otoklav (sterilizasyon için buhar, basınç ve ısı kullanan bir aygıt) olduğundan emin olun. Ekipman otoklavda sterilize edilir gibi izlemek için izin verilmelidir.

Dövme sanatçısı lisanslı bir pratisyen olduğunu kontrol edin. Eğer öyleyse, dövme sanatçısı referansları sağlamak gerekir.

Dövme stüdyosu Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi Evrensel Önlemler aşağıda olduğundan emin olun. Bu vücut sıvıları (bu durumda, kan) ile uğraşırken anahat izlenecek usuller düzenlemelerdir.

  • Stüdyo kirli görünüyorsa, eğer bir şey sıradan dışarı bakar, ya da rahatsız herhangi bir şekilde düşünüyorsanız, sizin dövme elde etmek için iyi bir yer bulmak.
  • Dövmeler: riskleri ve önlemleri anlama

Dövmeler her zamankinden daha sık olabilir, ama hafifçe dövme yapmayız. Riskleri bilin ve temel güvenlik önlemlerine ve tamamlayıcı tedavi adımları anlamak.

Siz birkaç saat içinde yeni bir dövme gurur sahibi olabilir - ama dövmeler kalıcı vücut sanatı hakkında bir düşünceli karar sizi durdurmak alma kolaylığı izin vermeyin. Önce olası risklere karşı kendinizi korumak için gereken adımları atıyoruz, şimdi serin bir fikir gibi görünüyor ne daha sonra bir üzüntü kaynağıdır dönüşme olasılığı daha düşüktür.

Dövmeler yapılır nasıl

Bir dövme cildin üst tabakası içine azabı sokulan pigmentler ile cilt üzerinde yapılan kalıcı işaret veya tasarım olduğunu. Tipik olarak, dövme sanatı bir ya da daha fazla sürekli deri iğnelerle delinerek ile bir dikiş makinesi gibi bir çok işlev gören bir elde tutulan bir makine kullanır. Her ponksiyonu ile, iğne küçük mürekkep damlacıklarıyla yerleştirin. Süreci - anestezikler olmadan yapılır ve büyük bir dövme için birkaç saat kadar sürebilir - küçük bir kanama miktarı ve potansiyel olarak önemli bir ağrı hafif neden olur.


Dövme cildin ihlal, hangi cilt enfeksiyonları, diğer komplikasyonlar mümkündür anlamına gelir. Belirli riskler şunlardır:

  • Alerjik reaksiyonlar Dövme boyaları -. Özellikle kırmızı boya - dövme sitede bir kaşıntılı döküntü ile sonuçlanan, alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Eğer dövme olsun sonra bu hatta yıllar oluşabilir.
  • Cilt enfeksiyonları. Dövmeler kızarıklık ile karakterize yerel bakteriyel enfeksiyonlar, şişme, ağrı ve irin gibi drenaj yol açabilir.
  • Diğer cilt problemleri Bazen diken dövme mürekkebi çevresindeki granülomlar şeklinde adlandırılan - özellikle kırmızı mürekkep. Dövme de skar dokusu (keloid) bir büyüme nedeniyle ortaya alanlara yol açabilir.
  • Dövme oluşturmak için kullanılan ekipman enfekte kanla kontamine olmuş ise Kandaki hastalıklar., Hepatit B, hepatit C, tetanos ve HIV dahil olmak üzere çeşitli kan yoluyla bulaşan hastalıklar, hastalık kapabilirsiniz

Herhangi bir alerjik reaksiyon, enfeksiyon ya da diğer cilt problemi ortaya çıkarsa ilaç veya diğer tedaviler gerekli olabilir. Bazı durumlarda, dövme kaldırılması gerekebilir. Dövme mürekkepleri kozmetik olarak sınıflandırılır unutmayın, bu yüzden Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından düzenlenmiş ya da onaylanmış değildir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top