korsan dövme modelleri
Korsan Dövmesinin Anlamı Nedir ve Neyi İfade Eder

Korsan, Deniz taşıtlarına saldıran, yağmalayan haydut. Korsanlar bir milleti ya da orduyu temsil etmezler ve çoğunlukla amaçları ganimet ele geçirmektir.Korsanlık ilk 1400'lü yıllarda İngiltere-Fransa-İspanya'nın arasında ki savaşların durulması sonucu başıboş kalan deniz piyadeleri tarafından Karayip Semalarında başlatıldı.Korsanlar geçmiş tarihten günümüze kadar varlıklarını devam ettirmektedir.Bugün her yıl 13-16 milyar dolar kayıba neden olmaktadırlar. Günümüzde korsanlık daha çok Pasifik ve Hint Okyanuslarında yaygındır.Eğer bir korsan dövmesi yaptıracaksanız öncelikli olarak korsaların tarihini iyice araştırmalı ve sonra sevdiğiniz yada özümsediğiniz korsanlardan birinin dövmesini yaptrabilirsiniz. Bilinen en eski korsan Henry Morgan idi.

Türk kültüründe ise korsanlar ordu emrindeydi. Düşaman ülkelerin gemilerini ele geçirir ve Osmanlı Devlet'ine teslim ederlerdi. Bugun tarihte ismini gördüğümüz yüzlerce ünlü korsan vardır. Herbirinin kendine has bir kültürü ve felsefesi bulunmaktadır. Bu korsanlardan birinin dövmesini yaptırmak istiyorsanız hayatlarını iyice incelemeli ve hangisinin sizi ifade ettiğini bulmalısınız.

Söz konusu bir dövme olduğunde ifade etmek istediğiniz şeyi biliyorsanız figür seçmek çota zor olamaycaktır. Amacınız bir korsan tattoosu yaptırmaksa ünlü bir korsanın portresini çizdirebilir veya bir korsan bayrağı yaptırabılirisiniz. Önemli olan yaptırdığınız dövmede neyi ifade etmek istediğinizdir. Genel olarak denizciliğe ve özgürlüğüne düşkün insanların tercih ettiği korsan tattoosunun sitemizden bir çok örneğini görebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top