dövme modelleri kum saati
Kum saatleri içinde kum olan, altı üstü geniş, beli ince, eşit miktarda bir sıvının ya da çok ince taneli bir katının bir delikten geçerken daima aynı zamana ihtiyaç göstereceği ilkesine dayanarak çalışan zaman ölçme aracıdır. Bu saatlerde akış hızı sabit olmadığı için dez avantajı çoktur.

Avrupa'da ilk kez 8.y.y'da bir papaz tarafından bulunmuş ve kullanılmaya başlanmıştır. Bu saatlerde kumun yanı sınıra pudra haline getirlmiş yumurta kabuğu veya siyah mermer tozuda kullanılmıştır. 16. yüzyıldan günümüze bu saatler sürekli zamanı ölçmek için değil, belirli bir sürenin başlangıcını ve bitişini göstermek için kullanılmıştır; kiliselerde dua süresi, gemilerde tayfaların nöbet süresi ya da gemilerin hızlarının belirlenmesi amacıyla da kullanılmıştır. Ve günümüzde oyun vs. benzeri yerlerde de kullanılmaktadır.Kum saati dövmesi yaptırmak bazı seylerın başlangıcını veya bitişini ifade edebilir.

Kum saatinin genel olarak bir fesefesi veya  gizli bir anlamı yoktur boyle bir tattoo yaptıracaksınız sızın için zamanın ne kadar değerli olduğunu ifade edebilirsiniz. Yaptıracağınız dövmeyi kanatlar, su dalgası veya mask gibi figürlerlerde tamamlayabilirsiniz. Kum saati camdan oluşan bir öğe olduğu için yaptıracağınız tattoo modelındede kum saatının içine kum yerine uğur böceği veya istediğiniz herhangi bir dövme modelini yerleştirebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top