Kobra, genelde Asya Avustralya ve Afrika'nın çöllerinde ve tropik bölgelerinde yaşayan bir yılan türüdür. 1,5 ile 5 m arasında boyları vardır. Zehirli dişleri önde olmakla birlikte zehri sinir sistemine yönelik çalıştığı için felç edicidir. Kobra tehlike anında boynunu şişirir bu hareketin amacı kendını daha güçlü ve tehlikeli göstermektir, başlarını yukarıya kaldırarak savunma ve saldırı pozisyonuna geçerler. Kobra dövmesi yaptıran kişiler kobranın bu gösterişli halinden çokca etkilenmişlerdir.

Kobralarla ilgili bir çok şehir efsanesi vardır. Örneğin ; Efsaneye göre Kleopatra'nın kendini bir kobraya sokturarak intihar ettiği rivayet edilir. Bugun Kleopatra resimlerinde veya dövmelerinde kobraya çokca rastlayabilirsiniz. Kleopata ve kobrayı bir dövme içerinde kullanmak size aşk, zeka, tutku ve tehlikeyi ifade edecektir.

dövme desenleri 2013


Kobra tattooları genel olarak gölgeleme sistemi kullanılsada bu tarz hayvan tattoolarında boyutlandırmada kullanırak realist bir görünümde elde edilebilinir. Kobranın onlarca türü bulunmaktadır farklı resnlerde farklı yerlerde yaşayan kobralardan hangisini dövme olarak yaptıracağınız tamamen sizin tercihinizdir.


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top