Viking Dövmesi ve Anlamı Nedir Neyi İfade Eder
Vikingler, İskandinavya'lı korsan ve tüccar kavimdir. Yılın büyük bir kısmını denizlerde geçirmekle birlikte savşçı bir halk olduğu için Avrupa'da bir çok yeri feth etmişlerdir. Fiziksel özellikleri kısaboylu, kızıl saçlı olmakla birlikte bugun vizyonda olan bir çok flimde bu tasvire rastalayabilirsiniz. Viking dövmesi yaptırmak istyorsanız bunun bir nedeni Vikinglerin deniz insanları olmasıda olabilir veya kızıl saçları, kısa boylarıda olabilir.

Vikingeler  genelde başlarında boynuzlu kasklarıyla tasvir edilerek sunulsada çoğu zaman böyle kasklar kullanmamışlardır, sadece rütbeli veya zengin Vikingler bunları kullanmıştır. Seçebiliceğiniz yüzlerce Viking tattoo modeli bulunmatadır önemli olan neye değer vererek bu tattooyu yaptıracağınızdır. Bir Viking tattoo su yaptırmak sizi Viking yada denizci yapmaz. Keza 'Viking' ismi geçmişte İskandinav ve Danimarka halkının toplamdaki ismidir.

Vikingler hakkında onlarca efsane duyabilirsiniz. Örneğin; Oxford universitesi'nin kendi kütüphanesinde sürpriz bir şekilde keşfedilen bir Viking dünya haritasına göre Vikingler, Kristof Kolomb'dan yaklaşık 500 yıl önce kuzey Amerika'ya ayak basmışlar. Hatta bir varsayıma göre Kolomb bu haritayı, keşfinden önce görmüş. Rusya'da ilk yerleşik hayat yine, baltik denizi'nden karadeniz'e geçen vikingler tarafından başlatılmış. Vikinglerin yaptıkları gemi modelleri bugun hala kullanılmakla beraber orjinalliğinide hiç yitirmemiştir. Yaptıracağınız bir tattoo da Vikingleri size anımsatacak birşeyler istiyorsanız  gemilerinden veya kasklarından yararlanabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top