tattoo model seçimi
Dövme model seçimi yaparken nelere dikkat edilir?

Dövme model seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?


Kalıcı dövme yaptırmayı düşünüyorsan öncelikle senin hoşuna giden ve taşımaktan sıkılmayacağın bir model olmalıdır. Arkadaşımda gördüm aynısını ben de yaptırayım demek ve aynısını yaptırmak yanlış bir düşüncedir. dövme senin özelin olup bir anlamda seni temsil eder. Bu bir kıyafet ya da parfüm değildir. Sıkılınca kullanmak istemeyeceğin bir eşya değildir. Onun için yaptırmadan önce dövme modeli için iyi düşünülmeli ve kendiniz için bir karar vermeniz gerekmektedir. Bu benim sevdiğim model ben asla bu dövme modelinden sıkılmam demeniz gerekli olduğunu düşünüyorum.


Dövme modelinizi seçerken kimsenin etkisinde kalmayın, iyi bir araştırma yapın ve kararlı olun. Dövme sanatçısının fikir ve önerilerine dikkate almalısınız. Unutmayın ki model kişiye özgü ve bilinçaltıyla ilgilidir. Moda veya başkalarına gösterme amaçlı yapılmamalıdır. Çok güzel bir model kadar belli bir anlamı olmayan bir figür de sizin için çok şey ifade edebilir. Birçok modelin içinden en çok gözünüze takılan ve heyecanlandıran model sizinkidir. Yaptırdığınız bir modelin bir başkasına yapılmaması da dövme sanatçısının sanatını ve size olan saygısını gösterir. Her modeli istediğiniz yere yaptırabilir fakat istediğiniz estetiği göremeyebilirsiniz. Bu nedenle anatomik yapınız sanatçı tarafından dikkate alınmalıdır. Ve her dövme sanatçısının başarılı olduğu bir dal ve stil vardır. Bunun için her dövme sanatçısı her modeli yapa bilir. Sanatçının yaptığı işleri fotoğraf, web sayfası gibi dokümanlardan inceleyiniz. El, boyun, yüz bölgelerinize yaptırmak, sevgilinizin ismini yazdırmak, ya da şahsi bir model istiyorsanız herhalde çok iyi düşünmeniz gerektiğini hatırlatmamıza gerek yoktur.

Dövme modellerinin çok olmalıda bazen insanların hangisini seçme konusunda kararsızlığa sürükleye bilir. Dövme modelini yaptırmadan önce en azından kendinize bir tarz ve kategori belirlemelisiniz. Bu dövme sanatçısının size sunacağı seçeneklerin isabetli olmasını ve sizin seçeceğiniz dövme modelinizin doğru olmasını kılar.Çünkü kimse ilerde sıkılacağı bir dövme modelini istemez. Yaptıracağınız dövme modelini iyi seçip doğru bir karar olduğuna inandıktan sonra yaptırmalısınız. Tabi bu benim dövme sanatında yaşadığım ve edindiğim tecrübelere dayalı kendi şahsi fikir ve düşüncelerimdir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top