Futbolcuların Dövmeleri
Djibril Cisse
İlginç saç stili ve karizmasıyla her zaman yeşil sahaların vazgeçilmezleri arasında yer alan Fransız oyuncu Cisse tam bir dövme tutkunu. Vücudunun üst kısmı tamamen dövmeyle kaplı olan Cisse’nin ilgi çekici dövmelerinin büyük çoğunluğunu kabile gelenekleri oluşturuyor.
David Beckham
İngiltere’nin futbol ikonu David Beckham’ın vücudunda yaklaşık 20 dövme bulunuyor.
Eşi ve dört çocuğunun adını vücuduna yazdıran Beckham en çok sırtına yaptırdığı melek dövmesiyle dikkatleri çekmişti.

Daniel Agger
Liverpool defansının vazgeçilmez isimlerinden Daniel Agger’de tam bir dövme tutkunu.Kolları ve sırtı tamamen dövmeyle kaplı olan Agger’in sırtında bir Viking mezarlığı bulunuyor. Anlam olarak “ölüm kesindir, saati yoktur” ifadelerinin yazılı olduğu dövmenin yanı sıra genç oyuncunun bacağında da “acı geçici, zafer sonsuza kadardır” yazan bir dövme daha bulunuyor.

Stephen Ireland
Aston Villa’nın başarılı orta saha oyuncusu Ireland ise tam bir çılgın. Arabasında kullandığı pembe jantlar, koltuklar ve ızgaraların dışında dövmeleriyle de dikkat çeken Ireland’ın sırtında iki büyük kanat bulunuyor.

Raul Meireles
Chelsea’nin Şampiyonlar Liginde Benfica’yı eleyerek yarı finale yükseldiği maçta, takımına son dakikada galibiyeti getiren ve gol sonrası formasını çıkaran Raul Meireles’in sırtındaki ejderha dövmesi gözlerden kaçmadı. Vücudunun birçok yerinde dövmeler bulunan Meireles’in bu Çin stili ejderhası ise tam bir sanat eseri.

Wayne Rooney
Manchester United’ın golcü oyuncusu Wayne Rooney de dövmeye ilgi duyan oyunculardan. Vücudunun belirli yerlerinde dövmeleri bulunan Rooney en son koluna “yeterli eğitim için müzik bir kaynaktır” yazdırarak sosyal içerikli bir mesaj vermek istemiş

Zlatan Ibrahimoviç
Yeşil sahaların yıldızlarından Zlatan İbrahimoviç’te futbolda olduğu kadar dövmeleriyle de oldukça iddialı. Vücudundaki dövmeler bir giyim firmasına bile ilham olan İbra’nın mesajı da oldukça açık “beni sadece Tanrı yargılayabilir”

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top