geçici dövmeci
Geçici dövme nasıl yapılır?

Geçici dövme nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir?Geçici dövme malzemeleri


*Hint kınası(aktarlardan bulabilirsiniz)
*Oksijenli su(tüm eczanelerde var)
*Aydinger kağıdı(kırtasiyeden bulabilirsiniz)
*Stabilo kalem(aynı şekilde kırtasiyelerde mevcut)
*Ufak bir kap
*Kürdan benzeri çubuk
*Koltuk altı stick(parfümeriden veya marketlerden kolayca temin edebilirsiniz)Geçici dövme yapımı


1-İlk olarak hint kınasını bir kaba koyup(ufak bir şişe kapağı büyüklüğünde) kahve telvesi (balçık gibi olacak) kıvamına gelecek şekilde kınayı inceltiyoruz.
(bu işlemi yapmadan önce ufak bir şişe kabına karışımı hazırlayıp kürdan yardımıyla vücudunuzda denemenizi tavsiye ediyorum.Çünkü kıvam önemli.İyice kuruduktan sonra yıkayıp yeterli koyuluğa ulaşmışmı diye kontrol edin)

2-Dövme deseninin üzerine aydinger kağıdını koyup stabilo kalemle desenin kenarlarından çiziyorsunuz.Bu etapta hızlı olmanız önemli çünkü kalemin mürekkebinin kurumaması lazım.

3-Vücudunuzda dövmeyi yapmak istediğiniz yere sticki iyice sürün sonra aydinger kağıdını o bölgeye,çizdiğiniz kısmı vücudunuza gelecek şekilde bastırın.Kağıdı dikkatlice çekin motifin çıkmış olması gerek.

4-Motifin içini oksijenli suyla incelttiğimiz hint kınasına kürdanı batırarak dikkatlice uyguluyoruz.Dışarı taşmamasına dikkat edin.

5-Dövmemizin kurumasını bekliyoruz.Kuruma işlemi 1 saat civarı sürüyor.Çeşitli kurutucular kullanmamanızı öneririm çünkü dövmeniz soluk bir renk alır.

Son olarak dövmenizin keyfini çıkarın (=


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top