Dövme bir sanat haline dönüşmüştür. Dövme çizgilerinin çok iyi bir şekilde işlenmesi gerekmekte, dövme gerçekten bir sanat eseri kıvamında yapılmaya başlanmıştır.

Aynı zamanda çeşitli kültürlerin izleri dövme sanatı ile kendini açığa çıkarmaya başlamıştır. Dolayısıyla farklı kültürlerin farklı imgeleri insanlarda başka duygular yaratmakta, başka anlamlar çağrıştırmaktadır.

japon dövme modelleri
Japon dövme modelleri genellikle Japon kültürüne yakın olan insanların tercih ettiği dövme modelleridir. Ama bunu yalnızca Japonlar tercih etmemekte, farklı milliyetlerden birçok kişi de bu modellerle işlenen dövmeleri vücutlarında görmek istemektedir. Japonların kendilerine has bir estetik kültürleri vardır. Özellikle Japon kadınlarının giydikleri kıyafetler, saçlarını toplama şekilleri, yüz ifadeleri, zarafetleri herkes tarafından beğenilmektedir. Birçok kişi bunu bir dövme işlemesi ile vücudunda görmek istemektedir.

İnce İşçilik Gerektirir
Genellikle zengin renkler kullanılarak yapılan Japon modelleri farklı kıvrımları ile ince işçilik gerektiren dövme modellerindendir. Dövme sanatını çok iyi bilen ustalar tarafından yapılması gereken bu dövmeler vücudun herhangi bir yerine yapılabilmektedir. Genellikle Japon kültürünün yeşili seven doğası da göz önünde bulundurulduğunda çiçek işlemelerinin ve bitkilerin çok olduğu bu dövmelerde kadın ve doğa teması ağırlık kazanmıştır.

Japon modellerini tüm vücuduna yaptıranların yanında sadece vücudunun belli bir bölgesine belirli imgeleri yerleştirmek isteyen çok kişi bulunmaktadır. Hangisinin daha estetik olacağı ve bu imgelerle hangi mesajı vermek istediğiniz çok önemlidir. Japon kadınının yüzüne odaklanmak ve bir insanın yüz ifadesinin yansıttığı anlama dikkat çekmek istiyorsanız insan figürü üzerinde durmak elbette sizin için önemli olabilir. Bunun yanında kültürel öğeleri ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz. Kadının elbisesindeki motifler ve çevredeki çiçeklerin desenleri sizin için daha çok önemli olabilir.

Bu durumda ince bir işçilik gerekecek, Japon motiflerini, kültüre uygun çizgilerle anlatmasını bilecek bir dövme ustasıyla çalışmanız zorunlu olacak.
Japon Dövme Modelleri İndir

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top