Vucudunuza yaptırmış olduğunuz kalıcı dövmeler nasıl silinir. Dövme sildirme işlemi nasıl yapılır. Dövme sildirme fiyatları ve seansları nelerdir. İşte sizlere kalıcı dövmeler hakkında bilinmesi gereken tüm detaylı paylaşımlarımız ile sizlerleyiz.

Dövme çıkarmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler içerisinde en çok yaygın olarak kullanılan yöntem lazerle dövme çıkarma yöntemidir.

Lazerle dövme çıkarma yönteminde dövme yapılan derinin tabaka tabaka soyulması, dövme yapılan kısımda bulunan boyar maddenin (melanin pigmentinin) lazer ışını ile parçalanması ve deriden atılması sağlanır. Bu yöntemler çok kolay ve basit uygulanan yöntemler değil. Bunun nedeni her lazer çeşidinin uygun olmayacağı gibi, her lazer çeşidi her boyaya spesifik olmayabiliyor.

Dövmenin rengi, dövmenin yapıldığı bölge gibi ayrıntılar lazerle dövme çıkarma işleminde belirli öneme sahip olur.

Bahsettiğimiz gibi dövme silinmesi işlemi kolay uygulanan bir yöntem değildir. Bu nedenle dövme yaptırmadan önce iyi düşünüp "modası geçecek" dövmeler yaptırılmaması gerekir.

Bu konuda dövme uzmanlarının da tavsiyelerinin dinlenmesi ve dövmenin bir ömür boyu kalıcı olacağı düşünülerek dövme seçilmesi doğru olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top